KOC OBCIĄŻENIOWY HARKLA
KOC OBCIĄŻENIOWY HARKLA
od 579,00 zł
Koce obciążeniowe dla dzieci pomagają naturalnie uspokoić ciało poprzez ucisk, pomaga Twojemu dziecku wyregulować jego system nerwowy, zachęcając do wyciszenia (tak, jak zostało przytulone!).
Opis
Koce obciążeniowe dla dzieci pomagają naturalnie uspokoić ciało poprzez ucisk, pomaga Twojemu dziecku wyregulować jego system nerwowy, zachęcając do wyciszenia (tak, jak zostało przytulone!).
Miękka tkanina minky wspomaga doznania sensoryczne.
Koc obciążający Harkla został zaprojektowany tak, by stawowi:
10% MASY CIAŁA + 500 /900gr
Jednak wybór najlepszej wagi jest kwestią preferencji. Niektórzy czują się bardziej komfortowo z kocem, który jest cięższy lub lżejszy niż zalecany zakres.
Nasze koce obciążające są zaprojektowane tak, aby nie opadały na krawędzie materaca ( w przeciwieństwie do tradycyjnej kołdry) dzięki czemu istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że ciężar zsunie się z łóżka. Koc powinien pokrywać ciało użytkownika, a nie dokładne wymiary materaca.
Czym jest koc obciążeniowy?
Koc Harkla wykonany jest z miękkiej tkaniny minky z 2-częściowympokrowcem, który można łatwo zdjąć i wyprać w pralce.
Jest to idealny dodatek do snu, ponieważ zapewnia wystarczającą obciążenie, aby pomóc w regulacji układu nerwowego, ale nie za duże, aby czuć się przytłoczonym. Jest miękki, łatwo go złożyć i zwinąć.
Kto może skorzystać z ważonego koca?
Cóż, tak naprawdę KAŻDY!
Koce obciążeniowe pierwotnie zostały zaprojektowane jako koce terapeutyczne, specjalnie dla dzieci z trudnościami przetwarzania sensorycznego, w tym tych z lub bez diagnozy (tj. Autyzm, ADHD, itp.), które mają problemy ze snem i zasypianiem.
Przeanalizujmy korzyści płynące z zastosowania koca obciążonego!
Przyjrzyjmy się dziecku, które ma problemy z zasypianiem – a konkretnie wchodzeniem do łóżka i pozostawaniem w nim. Takie dziecko nawet jeśli położy się w swoim łóżku – często wierci się, obraca, nie może się wygodnie ułożyć, odmawia zamknięcia oczu i kilkakrotnie wstaje z łóżka. Może też wykazywać oznaki niepokoju lub nadpobudliwości.
Zastosowanie koca obciążeniowego podczas pierwszych 30-60 minut leżenia w łóżku uspokoi układ nerwowy dziecka i pomoże mu w zaśnięciu.
Teraz spójrzmy na dziecko, które zasypia dość łatwo, ale potem budzi się kilka razy w ciągu nocy. Takie dziecko jest wyczerpane, ale nie może zasnąć na dłużej niż kilka godzin na raz (jeśli w ogóle!). Następnie, po przebudzeniu, z trudem zasypia ponownie. Dzieje się tak kilka razy każdej nocy, a rano wszyscy są wyczerpani.
Zastosowanie koca obciążeniowego przez całą noc, zwłaszcza podczas początkowego zasypiania pomoże dziecku w uspokojeniu i zapewni spokojny sen przez całą noc.
Koc obciążeniowy może być również korzystny w innych porach dnia. Jeśli dziecko ma trudności z utrzymaniem pozycji siedzącej przy stole, jeśli ma trudności podczas jazdy samochodem, jeśli ma trudności z przejściem między zadaniami/czynnościami – są to wszystkie możliwości wykorzystania koca do zapewnienia uspokojenia, złagodzenia lęku, nadpobudliwości, polepszenia koncentracji, uwagi i ogólnego poczucia relaksu.
Rozważając fizjologiczne reakcje organizmu na informacje sensoryczne oraz własne reakcje emocjonalne, należy wziąć pod uwagę 3 różne części autonomicznego układu nerwowego (ANS) oraz sposób, w jaki te układy współpracują ze sobą, aby pomóc Ci funkcjonować.
Autonomiczny układ nerwowy jest odpowiedzialny za odbieranie informacji z twojego ciała i środowiska oraz wysyłanie sygnałów w celu regulacji funkcji wielu narządów twojego ciała w odpowiedzi na te informacje. Pomyśl o tym, kiedy ostatnio byłeś zdenerwowany – spocone dłonie, przyspieszone bicie serca, szybki oddech, a może nawet rozstrój żołądka.
Z drugiej strony pomyśl o tym, jak odprężasz się każdej nocy, gdy zasypiasz – powolny, głęboki oddech, wolne bicie serca, rozluźnione mięśnie. Wszystkie te fizjologiczne reakcje pochodzą z funkcjonującego autonomicznego układu nerwowego (ANS).
ANS składa się z układu przywspółczulnego, współczulnego i jelitowego.
W zależności od informacji sensorycznych przetwarzanych przez Twój ANS, systemy te współpracują ze sobą, aby pomóc Ci w fizjologicznej reakcji.
Dwa główne systemy, którymi zajmujemy się w przypadku DTP, to układ przywspółczulny i układ współczulny.
Układ przywspółczulny
Układ przywspółczulny autonomicznego układu nerwowego jest odpowiedzialny za regulację mimowolnych funkcji, takich jak tętno, ciśnienie krwi i stymulacja przewodu pokarmowego. Głęboki dotyk zwiększa tę aktywność przywspółczulną i pomaga spowolnić wiele wysokoenergetycznych funkcji organizmu, pomagając w ten sposób w ich regulacji.
Układ współczulny
Układ współczulny autonomicznego układu nerwowego jest często określany jako reakcja „walcz lub uciekaj”, która jest wywoływana w sytuacjach stresowych lub awaryjnych. Pomyśl o przypływie adrenaliny, którego doświadczasz podczas wypadku lub w niebezpiecznej sytuacji.
Głęboki dotyk zmniejsza aktywność „walcz lub uciekaj” i obniża poziom kortyzolu (hormonu stresu), co ma ogromny wpływ na osoby, które regularnie doświadczają stresu, lęku lub strachu (lęk, PTSD, demencja, ASD)
Głęboki dotyk powoduje również wzrost poziomu endorfin i uwalnianie „hormonów szczęścia” serotoniny i dopaminy. Serotonina to neuroprzekaźnik, który pomaga regulować niektóre funkcje mózgu i pomaga w regulacji nastroju. Wiadomo również, że stymuluje części mózgu odpowiedzialne za sen i produkcję melatoniny.
Dopamina jest „hormonem szczęścia”, który kontroluje ośrodek „przyjemności” w mózgu. Chociaż reguluje nasze reakcje emocjonalne i działa, gdy osiągamy cele, nadmiar dopaminy wiąże się również z podejmowaniem ryzyka i uzależnieniem.
Na poziomie fizjologicznym terapia głębokim dotykiem pomaga dwóm głównym systemom autonomicznego układu nerwowego zrównoważyć się nawzajem, aby pomóc w regulacji emocjonalnej. Zwiększona produkcja serotoniny i dopaminy przeciwdziała efektom kortyzolu, regulując hormonalnie odpowiedź organizmu na informacje sensoryczne.
Informacje dodatkowe
waga | 5kg, 10kg, 15kg |
---|